To brzmi jak marzenie każdego początkującego przedsiębiorcy: wysoka dotacja, darmowe doradztwo od europejskich ekspertów i bogata sieć kontaktów. By skorzystać z tej okazji, wystarczy zaaplikować do naboru EIT Digital Venture Program prowadzonego przez Krakowski Park Technologiczny.

Zaproszenie do wysyłania zgłoszeń jest o tym bardziej kuszące, że skierowane jest do innowatorów i przedsiębiorców, którzy zaczynają swoją przygodę z biznesem. By sięgnąć po 25 000 euro i zapewnić sobie eksperckie wsparcie, nie trzeba mieć własnej firmy ani prowadzić startupu.

Kluczem do sukcesu jest w tym wypadku oryginalny pomysł na usługę i produkt z obszaru Digital Industry, Digital Tech, Digital Wellbeing lub Digital Cities. Pomysł musi być zgłoszony przez minimum dwuosobowy zespół, którego członkowie wykażą się umiejętnościami zarówno menadżerskimi, jak i technologicznymi. Do naboru kwalifikują się zarówno innowacyjne pomysły, jak i proof of concept bądź prototypy. Z listą zwycięzców z poprzedniego roku można zapoznać się tutaj.

„Zgłoszenie może dotyczyć mobilnej aplikacji, software’u czy fizycznego urządzenia. Może ono wykorzystywać dowolną technologię, począwszy od VR i AR, przez RFID i beacony, a na big data czy IoT kończąc. Może ono służyć tak końcowemu odbiorcy, jak i zarządzającemu menadżerowi. Dróg do powodzenia jest więc wiele. Oceniany będzie potencjał danego rozwiązania i możliwość jego komercjalizacji” – mówi Sonia Bazan, koordynatorka EIT Digital Venture Program w Polsce i business development specialist w Krakowskim Parku Technologicznym.

Szczęśliwi wybrańcy otrzymają nie tylko 25 000 euro. Zostaną również objęci ośmiotygodniowym programem wsparcia, podczas którego wspólnie z ekspertami udoskonalą swoje rozwiązanie. Otworzy to przed nimi możliwość uruchomienia pełnoprawnej działalności gospodarczej, wejście na rynek oraz prowadzenia własnego biznesu.

Udział w programie EIT Digital Venture Program jest więc wyborną okazją dla tych, którzy na poważnie rozważają założenie startupu i w tym właśnie, wysoce innowacyjnym oraz ukierunkowanym na zaawansowane technologie środowisku widzą swoją przyszłość. Uczestnicy zyskają finansowe środki na zbudowanie zespołu, podniesienie jego kompetencji, uruchomienie działań marketingowych oraz dalsze działania z obszaru R&D.

Nabór trwa do 26 kwietnia. Formularz zgłoszeniowy można znaleźć TUTAJ.