Płacenie rachunków wcale nie musi być uciążliwe i czasochłonne. Polski fintech BillTech stworzył platformę do opłacania ich jednym kliknięciem.

BillTech to polski startup założony w 2017 roku przez Jędrzeja Małolepszego oraz Bartosza Petryńskiego. Dzięki stworzonej przez nich platformie każdy użytkownik może zebrać w jednym miejscu wszystkie miesięczne wydatki i opłacać je regularnie za jednym kliknięciem lub nawet zautomatyzować proces. Co więcej, dla wszystkich klientów indywidualnych jest to darmowa aplikacja.

Platforma BillTech jest również przeznaczona dla firm, które cyklicznie wystawiają faktury swoim dostawcom.

Prosty sposób na płacenie rachunków

Wiele osób często nie opłaca rachunków w wyznaczonym terminie, a to może skutkować w dłuższym czasie np. wyłączeniem prądu. Dla takich zapominalskich BillTech stworzył platformę, która w prosty – a co ważne i szybki sposób – pozwala na opłacanie rachunków. Sami twórcy platformy przyznają, że oni również mieli problemy z terminowym płaceniem rachunków.

Korzystanie z platformy jest bezpłatne dla użytkowników indywidualnych. Doliczana jest jedynie prowizja w wysokości 1 zł do łącznej kwoty, którą w danym momencie płacisz, niezależnie od liczby rachunków. Naliczenie prowizji jest konieczne, aby fintech mógł pokryć koszty obsługi płatności generowane przez m.in. DotPay czy Visa.

„Płacisz stałą, niską prowizję za wykonaną płatność, niezależnie od tego ile faktur, czy rachunków opłacasz w danym momencie. Wszystkie pozostałe, aktualne i przyszłe funkcjonalności są i będą darmowe. Zero abonamentów, w każdej chwili możesz zrezygnować” – czytamy na stronie BillTech.

Bezpłatne konto i 1 zł prowizji daje użytkownikom wiele korzyści. Co najważniejsze, można opłacić wiele faktur za jednym razem i zautomatyzować ten proces. Fintech współpracuje z DotPay, dzięki czemu płatności można dokonywać za pośrednictwem najważniejszych banków w Polsce.

BillTech planuje również uruchomić aplikację mobilną, aby płatności były jeszcze szybsze i łatwiejsze.BillTech oferuje usługi także firmom

Platforma BillTech jest skierowana również do banków, fintechów, poczt internetowych oraz wystawców faktur. Dzięki współpracy z tymi instytucjami, użytkownik indywidualny będzie mógł w prosty sposób wykonywać płatności cykliczne.

Polski fintech już współpracuje z instytucjami finansowymi oraz firmami technologicznymi, takimi jak m.in. ING Bank Śląski, Orange, PKO BP, Alior Bank. To właśnie dzięki współpracy z ING, BillTech uruchomił platformę mojeuslugi.pl, która również umożliwia opłatę rachunków w prosty i szybki sposób.

Ponadto, Billtech został również wyróżniony przez wielu ekspertów:

  • Związek Banków Polskich,

  • Google Launchpad Start w Google Campus,

  • HugeThing (SpeedUp Ventures, Alior Bank),

  • MIT Enterprise Forum Poland,

  • RBL_Start by Alior Bank,

  • WarsawBooster (Miasto Warszawa).

Fintech stawia oczywiście na bezpieczeństwo. BillTech Korzysta z technologii Heroku i Amazon Web Services, szyfrowanych połączeń i bezpiecznych baz danych.