NovaKid to edukacyjny start-up, który pomaga dzieciom w wieku 4-12 lat w nauce języka angielskiego. Zajęcia odbywają się online, a wszyscy nauczyciele są anglojęzyczni. Każde dziecko ma szanse skorzystać z próbnej lekcji, podczas której native speaker poznaje poziom zaawansowania ucznia.

Z polskiej platformy korzysta już 4 tys. użytkowników i to nie tylko z Polski. Rodzice opłacają miesięczny abonament za lekcje swojego dziecka, które odbywają się 2-3 razy w tygodniu, w zależności od zaawansowania. Podstawą nauki w Novakid jest komunikacja i metoda pełnego fizycznego reagowania (tzw. total physical response).

Program nauczania NovaKid jest zbudowany zgodnie z europejskimi standardami CEFR dla poziomów A1 i A2, które odpowiadają testom Cambridge English YLE Movers i YLE Flyers.

Nauka języka angielskiego jeszcze nie była tak prosta

Językowa szkoła online NovaKid powstała w 2017 roku. Cieszy się dużą popularnością wśród małych użytkowników, ponieważ jest przeznaczona dla dzieci w wieku 4-12 lat. Nauka jest możliwa bez wychodzenia z domu, dzięki czemu rodzice nie muszą dodatkowo poświęcać czasu na odwożenie dzieci na zajęcia. Wystarczy komputer, słuchawki oraz kamerka.

Możliwy jest wybór poziomu zaawansowania, do jakiego dziecko ma przystąpić. Robi to nauczyciel, podczas pierwszej lekcji próbnej, która jest bezpłatna. W NovaKid do dyspozycji jest ponad 150 nauczycieli, w tym również native speakerzy.

Polska platforma edukacyjna może pochwalić się, że wszyscy nauczyciele są anglojęzyczni. I wcale nie ma obaw, że dzieci nic nie zrozumieją podczas lekcji. Warto też podkreślić, że jest to międzynarodowy kurs języka angielskiego, nie tylko stosowany przez Polaków. W nauce wykorzystywana jest metoda pełnego reagowania, tzw. total physical response.

– Metoda pełnego fizycznego reagowania polega na użyciu gestów i mimiki. Na zajęciach lektor adaptuje się do poziomu dziecka – używa tylko znajomej leksyki dla niego, modeluje przypadki, a nie tłumaczy reguły. Gramatyka jest przedstawiona nie jak milion reguł, a jak gotowe komunikatywne konstrukcje. Z tego wynika nasza metoda nauki, to jest rozmowa tylko w języku obcym z native speakerem języka angielskiego bez barier i lęków, podobna do metody przyswajania języka ojczystego – czytamy na stronie platformy.

Dla rodziców, którzy mają obawy związane z wirtualną nauką języka angielskiego, istnieje możliwość uczestniczenia w zajęciach. Jednak nie mogą się oni udzielać ani pomagać dzieciom w czasie trwania lekcji.Wykwalifikowana kadra, miesięczna subskrypcja

Program nauczania NovaKid jest zbudowany zgodnie z europejskimi standardami CEFR dla poziomów A1 i A2. Odpowiadają one testom Cambridge English YLE Movers i YLE Flyers. W trakcie zajęć, nauczyciele korzystają z materiałów od metodyków i pedagogów z USA oraz Wielkiej Brytanii.

Kadra nauczycieli NovaKid to wykwalifikowane osoby posiadające wyższe wykształcenie, certyfikaty oraz doświadczenie w nauczaniu online. Język angielski jest ich językiem ojczystym (native) albo drugim ojczystym (near-native). Mieszkają w 20 krajach świata (m.in. w USA, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Republice Południowej Afryki, na Filipinach) i posiadają amerykański albo brytyjski akcent.

Obecnie na platformie można znaleźć 4 poziomy nauczania – od podstawowego do zaawansowanego, dla dzieci maksymalnie w wieku 12 lat. Jest również jeden przeznaczony dla przedszkolaków. Nauczyciele sprawdzają wiedzę swoich uczniów poprzez testy. Długość jednej lekcji to 25 minut, ale można ustalić 2 lekcje pod rząd (50 minut).

W ofercie można wykupić pakiet 5, 10, 20 albo 40 lekcji z lektorami native i near-native. W przyszłości na platformie NovaKid mogą się pojawić programy edukacyjne przeznaczone dla większych dzieci lub nawet dorosłych.