Na Kickstarterze trwa zbiórka crowdfundingowa polskiej spółki RoboSoccer. Firma stworzyła projekt piłkarzyków, w które grają roboty sterowane poprzez pady lub smartfony. Celem zbiórki jest pozyskanie kapitału na produkcję oraz dystrybucję produktu. Spółce już udało się osiągnąć zakładany cel, a do końca akcji crowdfundingowej pozostały dwa tygodnie.

W ciągu 6 godzin od rozpoczęcia akcji crowdfundingowej na Kickstarterze polska firma stojąca za projektem RoboSoccer pozyskała 50% zakładanego celu. Do dziś zebrała już blisko 24 tys. USD.

RoboSoccer to nowoczesna odsłona gry stołowej „piłkarzyki”. Zamiast plastikowych figurek mamy roboty wielkości myszki komputerowej, obsługiwane za pomocą padów lub specjalnie dedykowanej aplikacji.

Dzięki aplikacji RoboSoccer gracze będą mogli wybrać w jakim trybie chcą grać oraz ustawić limit czasowy rozgrywki. Regularna cena standardowego zestawu – w którym znajdują się m.in. 2 pady, 2 roboty, 3 piłki oraz 2 interaktywne bramki – ma sięgnąć 249 USD. Dla osób, które wesprą spółkę w kampanii crowdfundingowej, zostały przygotowane zniżki, a cena zestawu zaczyna się już od 99 USD.Nowy wymiar piłkarzyków

Tradycyjne, plastikowe piłkarzyki odchodzą w zapomnienie. Polska spółka RoboSoccer zaprojektowała pierwszy, innowacyjny stół dla robo-piłkarzyków. Gra będzie polegać na poruszaniu się po boisku robotami wielkości myszki komputerowej. Gracze będą sterować urządzeniami za pomocą padów lub dedykowanej aplikacji RoboSoccer na smartfony.

W podstawowym zestawie będą również dostępne interaktywne bramki. Zaletą nowego boiska będzie jego waga – zaledwie 2,6 kg. Ponadto, umożliwiono złożenie urządzenia, tak aby można było go bez problemu przenosić.

RoboSoccer przybiera formę tradycyjnej gry stołowej i rozszerza swoją funkcjonalność daleko poza obecność robota. Konkretny robo-piłkarzyk może zostać spersonalizowany przy wyborze koloru, aby kontrastować z przeciwnikiem. Co więcej, robot – który wygląda jak mysz komputerowa – może dryblować swojego rywala.

Twórcy innowacyjnego urządzenia przygotowali również specjalnie dedykowaną aplikację, dzięki której można sterować robotami. Wystarczy połączyć pada ze smartfonem za pomocą Bluetootha. Gracze mają możliwość wybrania trybu oraz czasu gry, a podczas rozgrywki aplikacja liczy strzelone bramki. Roboty są zasilane bateriami, które mogą bez przerwy działać przez 4 godziny.

Gra jest przeznaczona zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Tym samym przenośny stół może być używany w domu, jak i poza nim, podczas spotkań towarzyskich.

Zaczęło się od… spotkania w barze

Założycielem i prezesem spółki jest Vadym Melnyk. Pomysł stworzenia robo-piłkarzyków powstał 2 lata temu, podczas spotkania towarzyskiego w barze. Melnyk wspólnie ze znajomym – który obecnie współtworzy RoboSoccer – obserwowali dwie grupy osób w knajpie. Jedni oglądali mecz piłki nożnej, a drudzy grali na konsoli. Zdecydowali się połączyć te grupy, tworząc piłkarzyki w postaci robotów.

– Dwa lata temu popijałem piwo z kolegą w barze. Widzieliśmy ludzi oglądających mecz piłki nożnej w telewizji z jednej strony, a z drugiej grających na konsoli. Twarze tych osób były pełne emocji i to nam uświadomiło jaki wpływ ma piłka nożna na innych. Ciekawi tego, zastanawialiśmy się jak połączyć te dwie grupy ludzi i tak powstał pomysł stworzenia RoboSoccer. Celem było połączenie wszystkich, przy jednym stole – wspomina Vadym Melnyk, prezes spółki RoboSoccer.

Od pomysłu do realizacji projektu minęły 2 lata. Obecnie RoboSoccer znajduje się w fazie produkcji, a firma jak na razie zatrudnia 10 osób. Na czerwiec 2020 roku zaplanowano wysyłkę produktu. Jako pierwszy trafi do osób, które wesprą zbiórkę na Kickstarterze. Cena regularna zestawu ma wynosić 249 USD, jednak dla wspierających przewidziano zniżki, w zależności od wysokości wpłaconej kwoty.

Spółka przygotowała również kilka niespodzianek w przypadku przekroczenia trzech progów finansowych. Przykładowo: przy pozyskaniu 100 tys. USD, RoboSoccer wprowadzi stretch goala w postaci 4 kolorów robo-piłkarzyków do wyboru.

Przed rozpoczęciem sprzedaży, polska spółka zdecydowała się na zbiórkę na Kickstarterze, aby zobaczyć jaki będzie odbiór ich produktu. Po sukcesie kampanii widać, że jest on pozytywny. W przyszłości RoboSoccer planuje wprowadzić kilka ulepszeń do swojego urządzenia m.in. wirtualną rzeczywistość.