Social Media stają się coraz popularniejsze na całym świecie, w tym także w Polsce. Co więcej nie są już tylko platformą do utrzymywania kontaktów prywatnych, czy udostępniania swoich zdjęć z wakacji. Coraz więcej osób prowadzi swoją działalność biznesową w oparciu o media społecznościowe, a platformy jak Facebook czy Twitter stają się areną wymiany myśli, porad dotyczących biznesu czy komentarzy politycznych. Przedstawiamy listę 51 ludzi z branży start-upów, których warto śledzić na polskim Twitterze.

 

Lech Kaniuk 

Głównie pisze o biznesie. Na podstawie własnych doświadczeń. Zawsze warto podpatrywać jednego z najpopularniejszych inwestorów w Polsce.

Dawid Rylski 

Kolejny z inwestorów na naszej liście. Dla start-up’owca bardzo ważny kontakt. Dobrze wiedzieć na co zwracają uwagę ludzie, który niedługo mogą wesprzeć nasz biznes.

Paweł Fornalski 

To główny kanał komunikacji i promocji dla szefa IAI. Tu zawsze można się czegoś ciekawego dowiedzieć. Wpisy dodawane są w miarę regularnie, w większości pisane samemu. Dobrze się je czyta.

Jowita Michalska 

Ciekawe retweety artykułów i postów Singularity University, sporo zdjęć z konferencji. Duży plus za przykładanie wagi do działań społecznych.

Mateusz Kieferling 

Dobrze prowadzone konto, zawsze ciekawe newsy ze świata start-upów, dużo informacji o trwających i nadchodzących eventach.

Paweł Soluch 

Bardzo ciekawie o nowych technologiach, głównie medycznych. Niestety w większości retweety. Liczmy na jakiś własny post od czasu do czasu…

Bartosz Trocha 

Anioł biznesu – gdy zstąpi z nieba, pomoże rozwinąć naszą firmę. Wart obserwowania, retweetuje bardzo ciekawe informacje. Brakuje trochę wpisów własnych.

Martyna Sztaba 

Sporo ciekawych faktów z życia startupowca. Dużo wydarzeń, dużo pasjonujących newsów, niewiele wpisów prywatnych. Zawsze coś ciekawego.

Kinga Staniszewska 

Dużo własnych komentarzy dotyczących świata biznesu. Konto dobrze prowadzone.

Anna Walkowska 

Dużo informacji o nowych technologiach, biznesie, start-upach i zmianach na rynku. Nie tylko retweety, dużo własnych postów.

Bartłomiej Gola 

Za dużo informacji o piłce nożnej, ale jeżeli już się coś pojawi o start-upach, jest to warte przeczytania.

Ula Lachowicz 

Polsko-niemieckie podejście do start-upów, zawsze coś intrygującego i innego. Warte śledzenia, szczególnie jeżeli ktoś chce poznać zagraniczne trendy.

Tytus Cytowski 

Prawnicze spojrzenie na rynek i start-upy zawsze jest w cenie. Szczególnie od osoby z taaaaką wiedzą! Dużo retweetów newsów, w tym z rynku amerykańskiego.

Rafał Plutecki

Ostatnio zdecydowania za mało aktywny, ale zwykle wrzuca ciekawe informacje oraz udostępnia wydarzenia na Warsaw Campus.

Marcin Baron 

Dużo o polityce, dużo o biznesie i dużo statystyk. Zawsze coś ciekawego. Bardzo duży plus za odwagę w wyrażaniu swoich opinii.

Arkadiusz Regiec

Bardzo ważna postać polskiego rynku crowdfundingu. Dużo, często, na każdy temat. Wiele prywatnych postów.

Peter Tuszyński 

Dużo newsów, udostępnianych artykułów oraz tweetów o własnym życiu. Wiele wpisów mogących nam poprawić humor.

Michał Brański 

Tweety zarówno po polsku, jak i po angielsku. Trochę ciekawostek, sporo odniesień do codziennej rzeczywistości.

Łukasz Hacura 

Ciekawe informacje o grach video, rynku gamingowym i rozwoju tej branży. Dla każdego, kto jest w jakiś sposób związany ze światem gier – must-follow!

Maciej Jakubowski 

Komentarze dotyczące szerszej rzeczywistości, nie tylko świata start-upów. Zwykle bardzo ciekawe, ostatnio dużo o edukacji.

Magda Jabłońska 

Dużo retweetów, które stanowią cenną wiedzę dla każdego start-upowca. Warte obserwowania.

Marcin Zabielski 

Dużo udostępnień artykułów o start-upach. Kompendium wiedzy i inspiracji dla każdego, kto myśli o założeniu własnej firmy. Dobrze prowadzone konto.

Michał Gembicki 

Must-follow dla wszystkich entuzjastów gier komputerowych. Dużo ciekawych informacji z rynku gier oraz innowacyjnych start-upów. Wart obserwowania!

Maciej Litwiniuk 

Jedno z moich ulubionych kont. Tweety, co prawda o zróżnicowanej tematyce, ale zawsze trafi się w nich coś ciekawego. Jeżeli chcecie zobaczyć jak wygląda zjazd piratów, to musicie odwiedzić ten profil.

Mateusz Kierepka 

Zaskakujące nowinki ze świata nowoczesnej medycyny – i to z pierwszej ręki! Posty dodawane regularnie, regularnie też zaskakują jak bardzo zaawansowane są rozwiązania MedAppu.

Dariusz Żuk 

Regularnie dodawane retweety, dużo informacji o środowisku do zakładania startupów w Polsce.

Kamil Kozieł 

Wiele ciekawych informacji dla każdego, kto chce występować publicznie. Ciekawe rady dotyczące autoprezentacji, nowych sposobów na marketing i wielu innych umiejętności, które przydają się każdemu, kto prowadzi własną firmę.

Jakub Krzych 

Dużo informacji o Polsce, dobre miejsce dla wszystkich, którzy chcą wiedzieć więcej o polskich startupach.

Elżbieta Madej 

Bardzo aktywna. Głównie retweety artykułów o inwestowaniu i nowych technologiach, ale też o zmianach klimatycznych.

Maciej Filipkowski 

Inwestor, który nie tylko skupia się na swoich firmach, ale także doradza każdemu, jak zmienić oblicze biznesu.

Jarek Piotrowski 

Dobrze prowadzone konto. Sporo ciekawych informacji, dużo artykułów o nowych technologiach a także prywatnych opinii.

Piotr Karwatka

Duża liczba retweetów równoważona dużą liczbą postów własnych na każdy temat (zarówno inspiracje na Dzień Ojca, jak i poszukiwania pracownika do start-upu). Fajnie.

Julian Zawistowski 

Bardzo ciekawe retweety. Szkoda, że brakuje własnych postów. Mimo wszystko każdy obecny i przyszły start-upowiec może znaleźć ciekawe informacje o tej branży.

Piotr Pietrzak 

Praktycznie bez retweetów. Dużo ciekawych informacji o nowych technologiach, biznesie i start-upach. Towar eksportowy: wszystkie tweety po angielsku.

Kuba Wójciki 

Bardzo aktywny. Dużo postów własnych i retweetów (głównie dotyczących gier). Zawsze coś ciekawego i niekonwencjonalnego.

Beata Cichocka-Tylman 

Korporacyjne spojrzenie na branżę start-upów. Dużo szczegółów, dużo informacji o ważnych eventach do obserwowania przez każdego, kto chce zyskać przewagę konkurencyjną w swojej branży.

Rafał Han 

Start-upy od środka. Dużo o nowych technologiach, biznesie, innowacjach. Sporo też prywatnych wpisów. Przyjemna i wartościowa lektura.

Jakub Marszałkowski 

Branża gier pokazana z innej strony. Dużo informacji o eventach, newsów ze świata, ale też własnych przemyśleń i odczuć. Wart obserwowania nie tylko przez fanów gier.

Artur Roguski 

Tematyka postów bardzo zróżnicowana, zawsze znajdzie się wśród nich coś wartościowego. Must-follow dla wszystkich zajmujących się PR i marketingiem. W końcu nie każdy jest laureatem Oscarów branży PR.

Błażej Faliszek 

Jeden z najaktywniejszych twitterowiczów w naszym zestawieniu. Dużo ciekawych informacji o świecie biznesu i nowych technologiach, ale też o kosmosie i możliwościach jego podboju.

Michał Schmidt 

Informacje o start-upach z pierwszej ręki. Często także o własnych wystąpieniach. Zawsze w dobrym stylu.

Eliza Kruczkowska 

Komentarze na temat start-upów, finansowania firm, możliwości otrzymania dotacji oraz informacje o eventach w świecie biznesu.

Tom Karwatka 

Kolejny z polskich start-upowców prowadzący swoje konto po angielsku. Wart obserwowania. Bardzo dużo ciekawych artykułów, zarówno o samych start-upach, jak i o rynkach w szerszym ujęciu.

Jarosław Królewski 

Nie tylko o biznesie, również o sporcie (w końcu to wielki fan Wisły Kraków) i codzienności. Wart obserwowania ze względu na ważne informacje biznesowe.

Marcin Momot 

Kolejna osoba z branży gier. Wiele ciekawostek oraz informacji od insidera. Udostępniane są tu gameplay’e, premierowe prezentacje i inne newsy dla miłośników gier.

Kuba Filipowski 

Kolejne konto prowadzone po angielsku. Dużo ciekawych informacji, prywatnych opinii a także… memów. Nawet biznesmeni potrafią czasem pokazać swoje ludzkie oblicze…

Rafał Brzoska 

Tego nazwiska przedstawiać nie trzeba. Regularnie dodawane własne wpisy. Dużo ciekawych artykułów o spółce InPost, trochę komentarzy dotyczących polityki i sportu. Bardzo dobrze prowadzone konto TT.

Borys Musielak 

Bardzo aktywny, pisze dużo – zarówno swoich tweetów, jak i komentarzy. Jeden z najważniejszych głosów start-upowych w Polsce.

Ola Sitarska 

Takich ludzi potrzeba światu więcej. Przedsiębiorcza, działająca społecznie, zakładająca firmy. Moja ulubiona autorka.

Artur Kurasiński 

Inspirujące historie, pasjonujące artykuły. O biznesie po ludzku, tak, że każdy się zainteresuje.

Michał Sadowski 

Twórca firmy Brand24. Dużo analiz rynków, ciekawych informacji i zaskakujących statystyk. Czołówka.