Wirtualna strzykawka ma posłużyć do szkolenia specjalistów z dziedziny dermatologii i medycyny estetycznej. Prace nad nią rozpoczęła spółka InventionMed notowana na NewConnect.

Wirtualna strzykawka firmy InventionMed ma być oparta na tej samej technologii, na której zbudowany został aparat TutorDerm do szkolenia specjalistów z dziedziny dermatologii i medycyny estetycznej. Koszt projektu to 900 tys. zł, z czego grant z Unii Europejskiej to 730 tys. zł.

 

Wirtualna strzykawka ma powstać w 9 miesięcy

Jak twierdzą przedstawiciele bydgoskiej firmy, wirtualna strzykawka będzie tak skonstruowana, że zapewni symulację w 90%. Ma imitować doskonale nacisk, głębokość wsunięcia i położenie igły oraz zachowanie się płynu podczas zabiegu.  

Przedstawiciele firmy InventionMed twierdzą, że wirtualna strzykawka jest odpowiedzią na potrzebę rynkową, która pojawiła się podczas testów urządzenia TutorDerm. Projekt jest już gotowy koncepcyjnie, firma z Bydgoszczy ma 9 miesięcy na jego realizację.

 

InventionMed chce zbudować siedzibę

Prezes InventionMed Tomasz Kierul podkreśla, że narzędzie TutorDerm przeszło pomyślnie testy i pilotaże i jest przygotowywane do etapu komercjalizacji. Zarząd bydgoskiej firmy wskazuje na szybkie tempo rozwoju światowego rynku medycyny estetycznej (8% rok do roku), który w 2026 roku ma być wart nawet 8 mld USD.

W związku z tym, InventionMed planuje budowę siedziby połączonej z labolatorium badawczym. Projekt opiewa na 29 mln zł, z czego dotacja z Ministerstwa Rozwoju może wynieść 16 mln zł. Spółka ma w tym budynku zacząć realizować bardziej zaawansowane programy badawcze. Budynek ma być przystosowany specjalnie do badań nad technologiami wirtualnej (VR) i rozszerzonej (AR) rzeczywistości.

Spółka InventionMed złożyła niedawno prospekt emisyjny w KNF. Chce przenieść się z NewConnect na GPW. Na razie historia jej notowań pokazuje, że rynek bardzo ostrożnie podchodzi do projektu TutorDerm, który został szerzej zaprezentowany w grudniu 2018 roku. Spółka zajmuje się technologiami VR i AR w medycynie od początku 2018 roku.

Notowania InventionMed – 1 rok

 

Zobacz także: Polska spółka tworzy symulator medyczny VR. Pilotaż TutorDerm odbędzie się jeszcze w grudniu