W tym roku na fanów e-sportu czeka dużo ciekawych wydarzeń. Całkiem prawdopodobne, że największe z nich odbędzie się już na przełomie lutego i marca. Chodzi o Intel Extreme Masters 2019. Czemu tegoroczny turniej sportów elektronicznych będzie wyjątkowy? Znajdą się co najmniej dwa powody.

Turniej e-sportowy Intel Extreme Masters już od 6 lat odbywa się w katowickim Spodku. Co roku pojawiają się tam tłumy fanów, żeby obserwować na żywo zmagania zawodników. Tym razem drużyny z całego świata będą ze sobą rywalizować przez dwa weekendy (22-24 lutego oraz 1-3 marca).

Oto najciekawsze wydarzenia, których możemy się spodziewać na Intel Extreme Masters 2019.

 

Turniej rangi Major w Counter-Strike: Global Offensive

Właśnie z tego względu ten rok dla fanów e-sportu, którzy pojawią się w Katowicach, będzie szczególny. W 2019 r. turniej w Counter-Strike: Global Offensivei w ramach ESL One Katowice otrzymał rangę Major. Co to oznacza? Krótko mówiąc, Majorsy to najbardziej prestiżowe turnieje o najwyższej randze, gdzie nad przebiegiem imprezy czuwa sam producent gry. W tym przypadku – Valve Corporation.

Ta informacja może przyciągnąć do Katowic jeszcze większą liczbę osób, niż dotychczas. Tegoroczna edycja IEM 2019 prawdopodobnie będzie niezapomniana.

Źródło: G2a

 

ESL Katowice Royale 2019, czyli turniej Fortnite’a

ESL i Epic Games połączyli siły i dzięki temu na IEM Katowice 2019 zobaczymy turniej Fortnite’a. Dokładna nazwa wydarzenia to ESL Katowice Royale – Featuring Fortnite.

Organizatorzy zaplanowali dwa turnieje. Pierwszy odbędzie 23 i 24 lutego, a udział wezmą w nim gracze z Polski. Stoczą walkę o nagrodę w wysokości 380 tys. zł. Natomiast od 1 do 3 marca w Międzynarodowym Centrum Kongresowym o nagrodę rzędu 1,9 mln zł będą rywalizować już drużyny z całego świata.

Scena rozgrywek ma zmieścić 100 osób. Do dyspozycji graczy i fanów będzie 100 komputerów PC i tyle samo konsol PS4. Cała strefa turnieju zajmie powierzchnię o wielkości 2,5 tys. metrów kwadratowych. Co ciekawe, powalczyć ze sobą będą mogli także sami fani. Dla najlepszych są przewidziane nagrody rzeczowe o łącznej wartości 200 tys. zł.

– ESL Katowice Royale – Featuring Fortnite to nasz pierwszy międzynarodowy turniej Fortnite. Jesteśmy z tego powodu niezmiernie podekscytowani – powiedział w oficjalnym komunikacie Sebastian Weishaar, Chief Product Officer w ESL.

– Fortnite to gra, która znana jest na całym świecie. Jej fani są prawdziwymi pasjonatami gamingu – dodał Rob Hodson, E-sports Manager w Epic Games.

 

Wydarzenie w Katowicach nie tylko dla miłośników e-sportu

IEM w Katowicach to nie tylko impreza dla fanów e-sportu. To wydarzenie dla wszystkich miłośników nowych technologii. Oprócz turnieju można wziąć także udział w targach IEM Expo. Uczestnicy znajdą tam stosika różnych firm technologicznych, szczególnie z branży komputerowej. Na pewno jak co roku na targach pojawi się strefa Intel Experience Area, gdzie będą zaprezentowane najmocniejsze komputery z podzespołami i nowymi technologiami firmy Intel.

 

Jak widać fani e-sportu, i nie tylko, w tym roku mogą spodziewać się naprawdę mocnych wrażeń. Zapowiadają się dwa ekscytujące weekendy pełne największych turniejów sportów elektronicznych. To ogromne widowisko będzie streamowane na żywo na całym świecie, a zmagania graczy zapewne obejrzy kilkadziesiąt milionów widzów.

Zobacz także: Powstała Gra Monopoly dla Millenialsów – celem jest kolekcjonowanie doświadczeń, a nie majątku