Praca bez wyskakujących reklam, z możliwością zapisywania wszystkich ważnych znalezionych informacji, nawet na tablicy do której dostęp mają współpracownicy z innego kontynentu – to wszystko jest możliwe dzięki specjalnym rozszerzeniom Google Chrome.

Google Chrome jest najczęściej stosowaną przeglądarką na świecie. Używa jej około 60% internautów, według danych Google. To oznacza, że większość pracujących przed komputerem ludzi całe dnie korzysta z Google Chrome.

Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że również większość czytelników Generacji Smart korzysta z Google Chrome. Oto kilka rozszerzeń, z których mogą korzystać, aby usprawnić swoją pracę i umilić sobie życie przez komputerem.

Jak się skupić na wyszukiwaniu

Co najważniejsze, Chrome oferuje kilka rozszerzeń, które pomagają bardziej skupić się na wyszukiwaniu. W jaki sposób? Ano w taki, że pomagają pozbyć się wyskakujących reklam i innych przeszkadzajek.

Na pierwszy plan wysuwają się tutaj rozszerzenia Just Read oraz uBlock Origin. Zastosowane jednocześnie, pozwalają osiągnąć niesamowity efekt – nic nie wyskakuje, nic nie odciąga uwagi, podczas czytania strony internetowej, a przeglądanie idzie jakby sprawniej.

Swego rodzaju kagańcem, który internauta może nałożyć sam na siebie, jest StayFocusd. Rozszerznie pozwala wybrać strony, na których spędzamy zbyt wiele czasu. Gdy wpiszemy je na listę, StayFocused będzie pilnowało, abyśmy nie surfowali po nich zbyt długo – gdy wyczerpiemy dzienny limit czasu, dana strona po prostu stanie się niedostępna.

Jak nie zgubić ważnych informacji

Internet jest siecią. Czasami internauta daje się złapać w tę sieć. Jak się zaplącze, to może i kiedyś wychodzi z niej, ale często po drodze gubi wątki, informacje – czyli owoce swojej pracy.

Chrome przychodzi na ratunek dwoma rozszerzeniami. Evernote Web Clipper pozwala na robienie notatek – wizualnych, tekstowych, oraz wykorzystujących linki – które pozwalają na łatwy powrót do najważniejszych wyszukanych treści.

Podobne rozwiązania oferuje rozszerzenie Keep. Z dwiema małymi różnicami. Keep umożliwia robienie notatek głosowych. Poza tym, dostęp do Keep można uzyskać z różnych urządzeń, nie tylko z komputera PC.

Jak zapisać wszystko czarno na białym

Tajemnica udanego biznesu tkwi w pracy zespołowej. W dobie Internetu, praca zespołowa może przebiegać nie tylko między miastami, ale nawet między kontynentami. By przebiegała sprawnie i była owocna, potrzebne są odpowiednie narzędzia.

Jednym z takich narzędzi jest Ziteboard – swego rodzaju tablica, na której można umieszczać informacje, które w czasie realnym są przekazywane do innych osób mających do niej dostęp. Jest to alternatywa dla Slack’a czy Skype’a. Umożliwia myślenie wizualne, dzięki któremu wszystko widać czarno na białym.