Wygląda na to, że Tesla i Elon Musk już niedługo mogą mieć poważną konkurencję. Niemiecka firma Audi w 2020 roku wypuści na rynek swój nowy luksusowy samochód elektryczny: Audi e-tron GT.

Audi to jedna z najbardziej znanych marek samochodów na świecie i jeden z najbardziej solidnych producentów. Teraz ta niemiecka firma skupia się na rozwoju swojego najnowszego samochodu elektrycznego: Audi e-tron GT. To będzie już trzeci w jej historii samochód elektryczny produkowany na masową skalę. Jednak tym razem ma to być również duża konkurencja dla firmy Elona Muska i samochodu Tesla Model S.

Zobacz także: Tesla Elona Muska przeżywa ciężkie chwile. Koncern jest atakowany przez dziennikarzy, analityków i inwestorów

Debiut na pokazie LA Auto Show w Kalifornii

LA Auto Show w Kalifornii to coroczna wystawa i pokaz ekskluzywnych samochodów od największych dealerów. Zawsze na początku grudnia do Los Angeles przybywają tysiące ludzi, żeby zobaczyć, czym mogą pochwalić się topowe marki ze świata motoryzacji.

Tym razem w Los Angeles Audi zaprezentowało koncepcję swojego najnowszego samochodu elektrycznego Audi e-tron GT. Auto niemieckiej firmy przyciągnęło uwagę nie tylko specjalistów branżowych, ale także szerokiej publiczności.

 

Audi e-tron GT – parametry

Nowy samochód elektryczny Audi ma być bardzo luksusowym autem typu sedan. Dwa silniki o łącznej o mocy 590 KM, osiąganie 100 km/h w niecałe 3,5 sekundy, maksymalna prędkość 240 km/h i zasięg do 400 km – oto co będzie miało do zaoferowania.

Audi e-tron GT będzie można ładować na dwa sposoby: bezprzewodowo albo z użyciem kabla. W tym ostatnim przypadku ma wystarczyć ok. 20 minut, żeby naładować akumulator w 80%, a to wszystko za sprawą wykorzystania systemu 800-woltowego. Oczywiście, nowe elektryczne Audi będzie można także ładować w publicznych punktach ładowania aut elektrycznych. Natomiast załadowanie całego akumulatora bezprzewodowo trwa już nieco dłużej – zajmuje całą noc.

Na razie spółka Audi nie podała jeszcze ceny modelu e-tron GT. Jednak ma to być samochód klasą odpowiadający temu wyprodukowanemu przez firmę Elona Muska, czyli Tesli Model S. W przybliżeniu cena e-tron GT to powinno być przynajmniej ok. 80 tys. USD.

 

Audi kontra Tesla

Niemiecka spółka cały czas aktywnie konkuruje o rynek samochodów elektrycznych z firmą Muska. Wydaje się, że Audi nie mogło lepiej trafić z premierą swojego najnowszego samochodu elektrycznego.

Tesla na pewno ma teraz jeden z gorszych okresów w swojej historii. Przede wszystkim chodzi o wszczęcie postępowania przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) po tym jak Elon Musk w sierpniu br. opublikował na swoim Twitterze, że chce ściągnąć spółkę z giełdy. Ostatecznie SEC zakazał Muskowi pełnić funkcję szefa rady nadzorczej przez 3 lata i nałożył na niego karę w wysokości 20 mln USD.

Być może Elon Musk uporządkuje sprawy dotyczące aktualnej działalności i rozwoju swojej spółki. Wtedy do 2020 r. na rynku mogłaby pojawić się nowsza wersja obecnego samochodu Tesla, Model S. Warto jednak na razie poczekać na to, co do zaoferowania swoim klientom ma Audi e-tron GT.

Zobacz także: Nowy robot Boston Dynamics otwiera sobie sam drzwi. Oto jak wyglądała ewolucja technologii tej firmy od 1992 roku