Dr John Malatesta zastąpił na stanowisku szefa Codewise Roberta Gryna, założyciela firmy. Malatesta zachowuje swoje dotychczasowe funkcje Prezesa oraz Dyrektora Wykonawczego ds. przychodów i marketingu, natomiast Gryn zostanie mianowany Przewodniczącym Rady Nadzorczej.

Roberta Gryn to biznesmen, o którym regularnie głośno w mediach. Ostatnio wrzucił na YouTube swój rapowy teledysk. W marcu 2017 r zadebiutował na okładce Forbesa. Potem otworzył swój kanał na YouTube, zaktywizował swoje działania na Instagramie, Facebooku, wystąpił w niezliczonej liczbie programów, m.in. 20 m2 Łukasza Jakóbiaka.

Redaktorzy „Forbesa” wycenili  majątek Gryna na 612 mln zł. Jak wskazał portal Strefa Inwestorów  wycena mogła być dużo na wyrost. Do tego w 2017 r. Codewise odnotowało spadek przychodów do 171,5 mln zł i dramatyczne obniżenie zyskowności. Firma Gryna w 2017 roku zarobiła na czysto zaledwie 1,6 mln zł.

Zamiana na stanowisku prezesa

John Malatesta to uznany w świecie biznesu lider, legitymujący się ponad 22-letnim doświadczeniem w zarządzaniu w branży oprogramowania. Przez lata piastował stanowiska kierownicze w wielu firmach z rankingu Fortune 500 oraz z sektora MŚP.

– John jest dokładnie typem lidera, którego potrzebowaliśmy w Codewise. Jego ogromne doświadczenie na stanowiskach wykonawczych oraz znajomość branży marketingowej i potrzeb klientów znacząco wzmocni nasze wysiłki w kierunku umocnienia pozycji lidera rynku AdTech oraz MarTech – mówi Robert Gryn.

– Jestem przekonany, że ta zmiana otworzy nowy rozdział w historii Codewise, pomagając nam w pełnym ugruntowaniu zasady zrównoważonego wzrostu oraz wprowadzaniu inspirowanych przez klientów innowacji w czasie, kiedy otwieramy się na nowe rozwiązania, segmenty rynku i obszary geograficzne. Kolejnym kluczowym  kryterium był fakt, że John jest naturalnym liderem transformacji kultury organizacyjnej Codewise, które przekształca się w dojrzałego lidera rynku, wyznaczającego kierunek rozwoju dla całej branży – podsumowuje Gryn.

Doświadczenie w IBM, Sun Microsystems, Oracle, Kaspersky Lab

John Malatesta jest Doktorem Ekonomii oraz członkiem wielu prestiżowych międzynarodowych organizacji biznesowych. Przed nominacją na CEO Codewise, John piastował stanowiska kierownicze i wykonawcze w takich firmach jak IBM, Sun Microsystems, Oracle, Kaspersky Lab, Schneider Electric czy Socialbakers.

– To dla mnie wielki zaszczyt, że mogę wprowadzić Codewise w kolejną fazę ukierunkowanej na klienta innowacji i operacyjnej doskonałości – powiedział John Malatesta. – Robert zbudował nie tylko jedną z najszybciej rozwijających się firm w Europie, ale także swoimi wizjonerskimi pomysłami i produktami zrewulocjunizował rynek marketingu efektywnościowego. Dzięki wysiłkom jego oraz niezwykle utalentowanego i innowacyjnego zespołu, cyfrowi marketerzy działający na rzecz tysięcy marek i agencji na całym świecie mogą maksymalizować swój zwrot z inwestycji, wykorzystując platformy i narzędzia służące do kupowania ruchu w internecie i optymalizacji kampanii reklamowych. Budując na tym fundamencie chcemy wprowadzić Codewise na zupełnie nowy poziom dyscypliny operacyjnej i stawiania priorytetu przy potrzebach naszych klientów, wzmacniając powtarzalne modele skalowalnego wzrostu i dostarczając jeszcze większą wartość dla naszych klientów i pracowników – kończy Malatesta.

Codewise założono w 2011 roku. Firma dostarcza oparte na sztucznej inteligencji rozwiązania do mierzenia efektywności reklam internetowych. W 2017 i 2018 roku Codewise zostało uznane za jedną z najszybciej rozwijających się firm w Europie przez Financial Times, Statista i Deloitte.

Źródło: materiały prasowe.

Zobacz także: Tristan Harris – były pracownik Google chce chronić ludzkie mózgi przed zgubnym wpływem nowych technologii