Lego współpracowało z firmą zajmującą się odnawialnymi źródłami energii. Efektem jest działający model turbiny wiatrowej zbudowanej z klocków. Zestaw po złożeniu będzie miał prawie metr wysokości.

Lego nawiązało współpracę z duńskim producentem wiatraków Vestas, aby stworzyć model turbiny z trwałych klocków, który faktycznie działa.

Zestaw nazywa się LEGO® Creator Expert 10268 Vestas Wind Turbine. Ta malutka zmotoryzowana turbina ma wysokość 91 cm i składa się z 826 kawałków białego ekologicznego tworzywa.

 

 

Klocki Lego z nowego tworzywa

Turbina ma trzy regulowane skrzydła, które się obracają i są wyposażone we wbudowane światła ostrzegawcze dla samolotów. Wiatrak stoi w uroczej wiejskiej scenerii z domem z umeblowanym patio, skrzynką pocztową, kwiatami i białym płotkiem.

lego vestas

Większy zestaw Lego zawiera również pojazd serwisowy Vestas i trzy mini-figurki: dwóch techników serwisowych Vestas wyposażonych w hełmy ochronne i kobietę. Jest też pies. Zestaw zostanie wprowadzony do sprzedaży 23 listopada.

lego vestas

LEGO® Creator Expert 10268 Vestas Wind Turbine zbudowany jest z ekologicznego materiału produkowanego na bazie trzciny cukrowej, którego produkcję Lego ogłosiło na początku tego roku. Klocki wykonane z bio- polietylenu, miękkiego i trwałego tworzywa sztucznego są identyczne jak te produkowane przy użyciu konwencjonalnego plastiku.

Lego chce promować odnawialne źródła energii

– Staramy się wywrzeć pozytywny wpływ na środowisko i angażujemy się w działania na rzecz klimatu i wykorzystujemy zrównoważone materiały w produktach i opakowaniach. Ta turbina wiatrowa to nasz pierwszy krok w realizacji tych ambicji i mamy nadzieję, że zainspiruje on konstruktorów do nauki o energii odnawialnej – powiedział Tim Brooks, wiceprezes ds. ochrony środowiska w Lego.

Morten Dyrholm, wiceprezes ds. marketingu, komunikacji w Vestas podkreślił również potencjalny wpływ zabawki na promocję czystej energii.

Zestaw wraz z nowymi klockami na bazie roślin są częścią ambicji Lego, aby wprowadzić materiały zrównoważone w swoich produktach do 2030 roku.

Zobacz także: Największa na świecie farma wiatrowa ruszyła u wybrzeża Anglii