KinkySdollS chciała otworzyć w Houston dom publiczny z lalkami erotycznymi. Kanadyjska firma, która reklamuje się jako dostawca usług dla osób poszukujących towarzystwa musi się ze swoimi planami jednak wstrzymać. Przynajmniej na razie, bo urzędnicy w USA wstrzymali otwarcie pierwszego domu publicznego z robotami.

Lokalne media w Houston poinformowały, że inspektorzy budowlani nakazali wstrzymanie otwarcia ze względu na brak wymaganych pozwoleń. Tym samym KinkySdollS odbiło się od niechęci miejskich urzędników i mieszkańców, którzy protestowali przed „zrujnowaniem im sąsiedztwa”.

Kanadyjska firma otworzyła w zeszłym roku dom publiczny z lalkami erotycznymi w Toronto. Pół godziny sam na sam z lalką kosztuje około 60 dol. Założyciel KinkySdollS zapowiadał, że do 2020 roku otworzy w USA co najmniej 10 domów publicznych z robotami do seksu.

Lalki zaszkodzą mężczyznom

Okazuje się, że ekspansja w USA nie pójdzie tak łatwo. Miejscy aktywiści napisali petycję przeciwstawiającą się powstaniu nietypowego domu publicznego. Do tej pory zebrali ponad 6500 podpisów.

Przekonują, że domy publiczne z robotami zaszkodzą mężczyznom, ich zrozumieniu zdrowej seksualności i zwiększą zapotrzebowanie na prostytucję i seksualne wykorzystywanie kobiet oraz dzieci.

Urzędnicy wzywani przez aktywistów miejskich do natychmiastowych działań mieli jednak związane ręce. Powód? Brakuje regulacji prawnych związanych domów publicznych z robotami seksualnymi.

Lalki posłużą do brutalnych fantazji?

KinkySdollS reklamuje się jako usługodawca dla osób poszukujących towarzysza. Ich strona na Facebooku opisuje, że celem lalek – kochanek jest „dostarczanie intensywnej przyjemności”.

lalki roboty
Źródło: KinkySdollS

Jednak ich przeciwnicy obawia się, że silikonowe lalki posłużą mężczyznom do brutalnych fantazji erotycznych z udziałem kobiet i mogą zwiększyć mizoginię.

Hiperrealistyczny wygląd

Pierwsze lalki erotyczne wymyśli ponoć holenderscy żeglarze w XVII wieku – stworzyli je ze starych ubrań. Część z nich sprzedali Japończykom. Stąd niektóre japońskie lalki seksualne wciąż noszą przydomek „holenderskie żony”.

Ostatnie ulepszenia w produkcji silikonu stworzyły zupełnie nowy przemysł hiperrealistycznych lalek erotycznych zarówno w formie męskiej, jak i żeńskiej.

Jednym z ostatnich osiągnięć w tej dziedzinie jest, która Harmony została zaprogramowana, aby być „doskonałą” towarzyszką. Nie tylko przypomina piękną kobietę o idealnych kształtach ale jest też „wyposażona” w sztuczną inteligencję i popęd seksualny.

Robotyzacja dotyka kolejnych dziedzin ludzkiego życia. Zaczyna się powoli wdzierać w najintymniejsze jej obszary. Czy roboty z czasem zawładną „najstarszym zawodem świata” – wszystko wskazuje, że tak.

Zobacz także: Nowy robot Boston Dynamics otwiera sobie sam drzwi. Oto jak wyglądała ewolucja technologii tej firmy od 1992 roku