Negocjujesz umowę inwestycyjną z funduszem VC lub aniołem biznesu? A może znalazłeś już odbiorcę swojego produktu i chcesz uregulować z nim szczegóły współpracy? Skorzystaj z darmowego wsparcia prawników z kancelarii Doniec Górecki & Partnerzy i KPLA Kasolik, Pawlus-Łapa, którzy pomogą Ci zabezpieczyć własny interes. Wszystko to w ramach programu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości „Wsparcie prawne dla startupów”.
Na jaką pomoc prawników możesz liczyć w ramach programu? Choćby na przygotowanie umów z kontrahentami, wsparcie negocjacyjne oraz analizę umów wraz z oceną warunków ochrony prawnej i ryzyk z punktu widzenia twojego biznesu. Prawnicy zapewnią obsługę prawną due diligence i konsultacje związane z prowadzoną działalnością.
Dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców
Żeby skorzystać z darmowego wsparcia prawników, trzeba spełniać odpowiednie kryteria. Program jest skierowany do mikro, małych i średnich przedsiębiorców, którzy prowadzą swoją firmę w Polsce nie dłużej niż 5 lat, osiągając przychody z działalności operacyjnej nie dłużej niż 3 lata. Kolejnym warunkiem jest posiadanie dokumentu potwierdzającego zainteresowanie inwestora rozpoczęciem lub kontynuowaniem procesu inwestycyjnego.
Wsparcie prawne dla startupów – wnioski można składać do 15 października
Maksymalna kwota wsparcia dla jednego przedsiębiorcy to 20 tys. zł i jest w 100% finansowana przez PARP z budżetu państwa (nie wymaga wkładu własnego). Na realizację programu przeznaczono łącznie 500 tys. zł.
W ramach współpracy kancelarie przygotują dla ciebie wniosek o dofinansowanie i załatwią niezbędne formalności, związane z pozyskaniem i rozliczeniem finansowania. Wnioski można składać do 15 października 2018 r. lub do wyczerpania dostępnej puli środków. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej, pod adresem www.dgp.legal/wsparcie-prawne-dla-startupow/.
Wsparcie prawne dla startupów – wszechstronne doradztwo
Kancelarie Doniec Górecki & Partnerzy i KPLA Kasolik, Pawlus-Łapa zajmują się wszechstronnym doradztwem prawnym i udzielają go zarówno startupom, jak i rozwiniętym przedsiębiorstwom z sektora technologicznego. Wspierają uruchomienie nowych projektów biznesowych, obsługują transakcje kapitałowe – przeprowadzają due diligence, opracowują i negocjują term sheet’y, umowy inwestycyjne oraz umowy wspólników. Doradzają spółkom w procesie pozyskania finansowania – zapewniają wsparcie w negocjacjach i transakcjach z udziałem funduszy private equity i venture capital, inwestorów branżowych oraz indywidualnych.
Prawnicy prowadzą bloga poświęconego tej tematyce VENTURE ADVENTURE.
Umowy IT i własność intelektualna
Kancelarie obsługują też projekty informatyczne związane z wdrażaniem w przedsiębiorstwach rozwiązań ERP / CRM oraz pomagają w przygotowaniu i wdrażaniu projektów informatycznych opartych na rozwiązaniach sieciowych (e-sprzedaż, SaaS).
Prawnicy przygotowują pełną dokumentacje prawną (umowy, regulaminy, polityka prywatności, klauzule). Zapewniają zabezpieczenie własności intelektualnej w relacjach z partnerami, podwykonawcami i personelem oraz wsparcie prawne przy staraniach o patenty na wynalazki, rejestracji znaków towarowych i wzorów przemysłowych.
Wsparcie prawne dla startupów – warto zgłosić się już teraz
Wnioski w ramach programu można składać do 15 października 2018 r., ale pula dostępnych środków jest ograniczona, dlatego warto się pospieszyć. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej. Zainteresowani są proszeni o kontakt pod adresem www.dgp.legal/wsparcie-prawne-dla-startupow.