Nauka niemieckiego online. Oto najpopularniejsze kanały na YouTube, które uczą gramatyki, słownictwa i wymowy od podstaw.

W naszym kraju niemieckie firmy chętnie zakładają swoje filie lub oddziały. Znajomość języka niemieckiego może zatem stanowić dodatkowy atut podczas rekrutacji do wymarzonej pracy. Pomoże Ci nauka niemieckiego online. Tym razem przedstawiamy najpopularniejsze kanały na YouTube, które uczą niemieckiego od podstaw. Jeśli jesteś nieco bardziej zaawansowany, to filmiki możesz potraktować jako formę powtórki.

1. Nauka niemieckiego online – AKI Arkadiusz Gerlic

 

 

 

 

Kanał prowadzi lektor języka niemieckiego. I jak sam zapewnia nauka języka niemieckiego może być przyjemna. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się nagrania z cyklu „Niemiecki w parę minut”. Ta playlista skierowana jest do początkujących uczniów. Dzięki niej nauczysz się m.in. podstawowych zwrotów, liczb, nazw pór roku i dni tygodnia. Co ciekawe, prowadzący zadaje ćwiczenia do rozwiązania i robi krótkie testy sprawdzające. Na kanale znajdziesz także praktyczne wskazówki dotyczące tego, jak się uczyć niemieckiego np. ze słuchu.

Kanał Arkadiusza Gerlica subskrybuje ponad 32 tys. osób. Jest on cały czas aktualizowany.

2. Szkoła Języka Niemieckiego Natalia Kamysz

 

 

 

 

Jeśli do nauki niemieckiego chcesz podejść poważnie, to na ten kanał zwróć szczególną uwagę. Znajdziesz tutaj playlisty z lekcjami dostosowanymi do różnego poziomu znajomości języka, od A1 do B1. Dodatkowo jest także oddzielna seria nagrań dotycząca samej gramatyki. Dzięki filmikom możesz efektywnie krok po kroku przyswajać najważniejsze zasady języka niemieckiego.

Nagrania dodawane są cały czas, a kanał śledzi ponad 10 tys. osób.

3. Niemiecki Co

 

 

 

 

Tutaj nauczysz się języka niemieckiego od podstaw. W nagraniach pojawiają się specjalnie przygotowane prezentacje z przykładowymi zdaniami, tabelami i wykresami. Do tego w tle słyszysz komentarz prowadzącego, który dokładnie tłumaczy poszczególne zagadnienia. Na sam koniec czeka na Ciebie kilka ćwiczeń do samodzielnego rozwiązania. Znajdziesz tutaj również oddzielną playlistę, z którą możesz szlifować gramatykę języka niemieckiego.

Przycisk subskrybuj kliknęło ponad 10 tys. osób.

4. Nauka niemieckiego online Adam Golebiewski

 

 

 

Ten kanał można potraktować jako dobrą powtórkę dla początkujących uczniów albo uzupełnienie nauki. Dowiesz się przede wszystkim jak stosować język w praktyce. Przykładowo w jednym z filmów prowadzący prezentuje ciekawe fragmenty artykułów pochodzące z niemieckich czasopism. Potem analizuje je pod względem leksykalnym i gramatycznym.

Kanał cieszy się sporą popularnością. Ma ponad 26 tys. subskrypcji.

5. Tomasz Zalewski

 

 

 

 

Ostatni kanał w naszym zestawieniu jest nieco inny niż pozostałe. Skupia się on głównie na metodach nauki języka. Dlatego znajdziesz tam serię nagrań o tym jak skutecznie i szybko nauczyć się niemieckiego. Ponadto prowadzący zwraca uwagę widzów na pewne niuanse i ciekawostki językowe. Warto tam zajrzeć w wolnej chwili bo dzięki temu możesz zwiększyć efektywność swojej nauki.

Jeśli zainteresowała Cię nauka z Youtube, to zapraszamy także do przejrzenia naszego zestawienia do nauki języka angielskiego i gry na gitarze.

Zobacz także: Nauka angielskiego online za darmo. 7 kanałów na YouTube dla początkujących i zaawansowanych

Zobacz także: Nauka gry na gitarze z YouTube. 5 kanałów, dzięki którym nauczysz się chwytów gitarowych od podstaw