Organizacja ekologiczna Parley razem z Adidasem rozpoczęła kampanię Run for the oceans. Wystarczy ściągnąć aplikację mobilną runtastic. Każdy przebiegnięty kilometr to 1 dolar. Cały dochód zostanie przeznaczony na ratowanie wód morskich i oceanicznych. Akcja trwa do końca czerwca. Kampanię wspierają polskie gwiazdy m.in. topmodelka Anja Rubik i aktorka Olga Frycz.

W 2050 r. w morzach i oceanach pływać będzie więcej plastiku niż ryb. Taki wniosek płynie z raportu opracowanego przez Ellen MacArthur Foundation Światowe Forum Ekonomiczne.


Natomiast jak wskazuje organizacja Greenpeace Polska głównym źródłem brudnych wód są zanieczyszczenia lądowe jak ścieki komunalne, odpady przemysłowe czy wycieki z wysypisk śmieci. Stanowią one 44% wszystkich zanieczyszczeń wód.

Źródło: www.parley.tv

Nie sposób przejść koło tego problemu obojętnie. Teraz także i Ty możesz pomóc w walce z zanieczyszczeniami oceanów. Przyłącz się do akcji Run for the oceans.

Źródło: news.adidas.com

Run for the oceans – kampania Parley i Adidasa

Organizacja ekologiczna Parley znów połączyła siły z marką Adidas. Już po raz drugi zorganizowali kampanię Run for the oceans. W tym roku akcja trwa przez cały czerwiec. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na program edukacyjny Parley Ocean School na Malediwach. Jego głównym celem jest uświadomienie dzieciom i młodzieży, jak ważna jest ochrona naszego środowiska, a w szczególności wód morskich i oceanicznych.

Źródło: news.adidas.com

Zobacz także: Adidas sprzedał w zeszłym roku 1 mln par butów zrobionych z plastiku wyłowionego w oceanie! Każda para butów zużywa 11 plastikowych butelek

Jak możesz pomóc?

Ściągnij aplikację runtastic – każdy przebiegnięty kilometr to 1 USD

Jeśli chcesz pomóc to wystarczy, że ściągniesz aplikację mobilną do biegania runtastic. Za każdy przebiegnięty kilometr Adidas wpłaci na program Parley 1 USD. Liczy się każdy kilometr.

Akcję wspierają polskie gwiazdy

Run for the oceans wspierają polskie gwiazdy. Na swoim Instagramie o całej akcji poinformowały znane aktorki Olga Frycz i Zofia Zborowska. Natomiast światowej sławy topmodelka Anja Rubik była twarzą czerwcowej okładki magazynu Porter, której motywem przewodnim była kampania Run for the oceans. Modelka jest także ambasadorem organizacji Parley.

 

 

Zobacz także