Revolut umożliwi Ci bezprowizyjne płacenie za granicą w ponad 150 walutach czy wysyłanie przelewów krajowych i międzynarodowych bez marży i dodatkowych opłat, po kursie międzybankowym. Możesz także dokonywać transakcji na kryptowalutach. Oto, w jaki sposób ten innowacyjny fintech może ułatwić Ci życie.

Przede wszystkim aplikacja ma ułatwić życie konsumentów i przedsiębiorców, którzy nie zamierzają osiedlać się w jednym miejscu. Jak wskazują sami twórcy appki Revolut jest alternatywą dla banków, a wkrótce będzie też konkurencją dla domów maklerskich.

Oto w jaki sposób innowacyjny fintech Revolut może ułatwić Ci codzienne życie.

1. Załóż rachunek bieżący w 60 sekund

Revolut pozwoli Ci otworzyć darmowy rachunek bieżący w Wielkiej Brytanii lub darmowe konto Euro IBAN w kilkadziesiąt sekund. Możesz skorzystać także z konta firmowego. Wystarczy ściągnąć aplikację na telefon.

Dostępne jest darmowe konto w wersji standard albo płatne konto premium. Ponadto do rachunku możesz zamówić kartę RevolutCard. Dzięki niej zawsze uzyskasz realny kurs wymiany, a wydawanie pieniędzy nie będzie obciążone dodatkowymi opłatami.

Źródło: Revolut

2. Wysyłaj bezpłatne przelewy krajowe i międzynarodowe

Revolut umożliwia dokonywanie darmowych przelewów bankowych w 25 walutach po międzynarodowych kursie wymiany walut oraz darmowe wypłaty z bankomatu w kwocie 200 GBP/200 EUR (lub jej równowartości). Skutecznie konkuruje z największymi bankami w Europie, jeżeli chodzi o dodatkowe opłaty i prowizje.

Firma przeprowadziła test w postaci zakupów tajemniczego klienta. W ten sposób chciała porównać koszt przesłania 1000 funtów do Francji, w euro, z uwzględnieniem pobieranych z góry opłat za przelew oraz prowizji za przewalutowanie. Dane zbierała z odpowiednich witryn internetowych dostawców lub kontaktując się z przedstawicielami wybranych większych banków działających w Wielkiej Brytanii.

Wyniki testu – koszt przewalutowania 1 000 GBP na EUR na dzień 11 kwietnia 2017 r. Źródło: Revolut

3. Śledź wydatki

Appka wysyła Ci natychmiastowe powiadomienia o wydatkach. Otrzymujesz zestawienia miesięczne z podziałem na różne kategorie. Możesz ustawić miesięczny budżet wydatków i zlecenia cykliczne.

4. Oszczędzaj pieniądze

Możesz skorzystać z systemu oszczędzania Vaults. Swoje cele finansowe i sposób oszczędzania ustawiasz w kilka sekund. Masz do wyboru zaokrąglanie każdej transakcji, ustawienie płatności cyklicznych lub jednorazowe wkłady pieniężne.

5. Bierz szybkie pożyczki na duże zakupy

Fintech współpracuje z innowacyjnymi partnerami, aby konto Revolut stanowiło bankową alternatywę dla XXI wieku. Od 2014 r. partnerem kredytowym Revoluta jest firma Lending Works, która do tej pory udzieliła pożyczek na łączną kwotę 50 milionów funtów.

Potrzebujesz tylko kilku minut, żeby otrzymać indywidualną wycenę miesięcznej raty. Po zaakceptowaniu warunków, od razu otrzymujesz pieniądze na swoje konto Revolut bez względu na to, gdzie obecnie przebywasz. Możesz także dokonać przedterminowej spłaty bez żadnej sankcji.

Jak zapewniają twórcy appki, w porównaniu do pożyczek oferowanych przez banki, klienci Revolut mogą zaoszczędzić średnio do 50%.

Źródło: Revolut

Zobacz także: To czy masz Androida czy iOS może zdecydować o Twoim scoringu kredytowym

6. Ubezpiecz telefon i podróż

Możesz także kupić ubezpieczenie telefonu i podróży. Wszystko w kilka sekund za pomocą aplikacji. Stawki są konkurencyjne, a warunki ubezpiczenia korzystne dla klientów. Przykładowo w przypadku ubezpieczenia podróżnego płacisz tylko za dni, kiedy wyruszasz za granicę.

7. Kupuj i przechowuj kryptowaluty

Revolut umożliwia dokonywanie transakcji na kryptowalutach (m.in. Bitcoin, Litecoin, Ripple, Bitcoin Cash i Ethereum). Możesz je kupować, przechowywać, śledzić ich ceny w czasie rzeczywistym i wysyłać zlecenia do innych użytkowników Revoluta.

Źródło: Revolut

8. Kupuj akcje spółek notowanych w Wielkiej Brytanii i USA, bez prowizji

Wkrótce fintech uruchomi globalną platformę inwestycyjną do handlowania akcjami, bez prowizji. Klienci Revolut będą mogli w szybki sposób analizować i inwestować w spółki notowane w Wielkiej Brytanii i USA, a także w opcje i ETF (fundusze indeksowe).

Zobacz więcej: Aplikacja Revolut pracuje nad globalną platformą inwestycyjną do handlowania akcjami, bez prowizji

Revolut wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i cały czas wprowadza kolejne usługi. Jako fintech che stać się realną alternatywą dla banków i domów maklerskich. Appka ma już 2 mln użytkowników w Europie i planuje wejść na rynek amerykański, a także do Kanady, Singapuru, Hong Kongu, Australii i Nowej Zelandii.

Zobacz także: Pracownicy Google stworzyli darmową aplikację Grasshopper, która nauczy Cię programowania