Po serii zatruć salmonellą w kawiarniach Green Caffe Nero, prezes sieci Adam Ringer zdecydował nagrać wideo z wyjaśnieniami i osobistymi przeprosinami. Zamiast fali hejtu zebrał słowa uznania.

Afera zaczęła się w ubiegłym tygodniu kiedy media zaczęły informować o kolejnych osobach, które po wizycie Green Caffe Nero miały ostre dolegliwości żołądkowe. Niektóre na tyle silne, że trafiły do szpitala. Okazało się, że to zatrucie salmonellą.

W poniedziałek Green Caffe Nero opublikowała na Facebooku komunikat, w którym przyznała się, że gościom kawiarń mogła zaszkodzić ciasta dostarczone do nich przez zewnętrzną firmę.

Sprawą zainteresowały się nie tylko media, ale też sanepid. Seria zatruć w sieci to potworny cios wizerunkowy. Jednak sieć kawiarń zgodnie ze sztuką kryzysowego PR nie schowała głowy w piasek jak zrobiłoby wiele firm, lecz zaczęła komunikować się z ludźmi.

Wideo Adama Ringera

Na Facebooku pojawiło się nagranie prezesa Green Caffe Nero, Adama Ringer, w którym przeprosił wszystkie poszkodowane osoby i zapewnił, że firma pozostaje w kontakcie z poszkodowanymi. Dodatkowo Ringer zagwarantował rekompensaty osobom, które zachorowały.

Celem Green Caffe Nero jest oferowanie najlepszej kawy i najlepszego jedzenia. Niestety tym razem coś zawiodło i wielu naszych klientów zatruło się, jedząc w naszych kawiarniach ciasta z kremem. Jest nam z tego powodu bardzo przykro i bardzo przepraszamy. Staramy się cały czas ustalić, co było przyczyną tego, co się stało rozpoczął Ringer.

Czynników jest wiele, ale zdajemy sobie sprawę, że naszych klientów to nie interesuje. Oni te produkty spożyli u nas. Bierzemy za to pełną odpowiedzialność – dodał.

Zamiast hejtu sygnały zrozumienia

Można się było spodziewać ostrego hejtu – w końcu zatrucia salmonellą to bardzo poważna sprawa, zwłaszcza w drogiej sieciówce. Jednak filmik zdobył ponad 1,6 tys. lajków i został udostępniony ponad 320 razy. A komentarze pod nim są raczej łaskawe, choć oczywiście nie wszystkie.