Milton Friedman stwierdził w wywiadzie telewizyjnym nagranym pod koniec XX-ego wieku, że Internet w połączeniu z kryptowalutami będzie główną siła, która w przyszłości zmniejszy rolę rządów.
Film w ostatnim czasie szybko zdobywa popularność w środowiskach związanych z kryptowalutami. Nic dziwnego, słynny ekonomista niczym Nostradamus opisuje w nim schemat działania kryptowalut. Zapowiada też, że rozpowszechnienia się tego mechanizmu jest jedynie kwestią czasu.

Internet będzie jedną z głównych sił, która zmniejszy rolę rządów. Jedyna rzeczą, której jeszcze brakuje, ale już niedługo będzie rozwinięta, jest niezawodny system umożliwiający przesłanie pieniędzy od A do B bez poznania drogi tego przekazu. Mogę wziąć 20 dolarów i przekazać je tobie. Nie ma żadnego zapisu skąd one pochodzą, możesz je dostać nie wiedząc, kim jestem. Oczywiście taki system ma też swoje wady. Gangsterzy, ludzie, którzy są zaangażowani w nielegalne transakcje, też będą mieli ułatwioną działalność – mówił Friedman w wywiadzie telewizyjnym w w 1999.

Milton Friedman to znany ekonomista, który analizował m.in. konsumpcję i stworzył teorię monetarną. Za swoje osiągnięcia otrzymał Nagrodę Banku Szwecji im. Alfreda Nobla w dziedzinie nauk ekonomicznych. 

Zobacz także: Zużycie prądu przez bitcoin jest coraz większe. Ile energii pochłania kryptowaluta?