Tesla zamieściła na Twitterze materiał z wewnętrznego testowania bezpieczeństwa Modelu X. Producent aut elektrycznych nie był w stanie zmusić swojego samochodu, by ten przewrócił się na bok.

Oto filmik z testu, podczas którego próbowano przewrócić Model X. Producent twierdzi, że nie da się tego zrobić.

Tesla chwali się osiągami bezpieczeństwa

Tesla od pewnego czasu chwaliła się osiągami bezpieczeństwa Modelu X. Na blogu producent przedstawił swoją ocenę:

 „Model X radzi sobie znacznie lepiej w wypadku niż samochody z silnikiem spalinowym ze względu na swoją całkowicie elektryczną architekturę i układ napędowy. Sztywna, wzmocniona bateria zasilająca Model X jest zamontowana w podwoziu pojazdu, tworząc środek ciężkości tak nisko, że Model X ma najniższe prawdopodobieństwo przewrócenia się na drodze”.


Tesla twierdzi, że właściciele Modelu X mają 93 procent szans, że wyjdą z wypadku bez poważnych obrażeń. Elon Musk często tweetuje zdjęcia pojazdów Tesli uczestniczących w wypadkach, w których kierowca i pasażerowie uniknęli poważnych obrażeń.

Tesla – śmiertelne wypadki

Jednak pojazdy Tesla miały też wypadki, w których były ofiary śmiertelne. W 2017 r. właściciel Modelu S został zginął po zderzeniu z naczepą. Później okazało się, że samochód ten jechał w trybie autopilota. Jednak Tesla została oczyszczona z jakiegokolwiek odpowiedzialności w tym wypadku.

Zobacz także: Atlas, robot z Boston Dynamics poszedł sobie pobiegać do parku. To dla niego nic wielkiego

23 marca tego roku Model X rozbił się na autostradzie w pobliżu Mountain View w Kalifornii, powodując pożar i wyłączenie dwóch pasów z ruchu. Kierowca zginął. Tesla zaprzeczyła wszelkiej odpowiedzialności za katastrofę, mówiąc, że winę ponosi kierowca, który nie zwracał uwagi na drogę.