Wykorzystanie materiałów pochodzących z recyklingu? Podeszwy z nadrukiem w 3D? Nike poszedł znacznie dalej w pomysłach na przyciągnięcie uwagi klientów.

Firmy zajmujące się fitnessem wydają mnóstwo pieniędzy na badania, które mają przynieść wyszukane produkty przyciągające masy. Czasami jednak wykraczają poza to, co niezwykłe, a kończą na pomysłach, które nie mają sensu. Nowy patent Nike wydaje się być jednym z takich przykładów, pisze Futurism.

Nike – but z miniaturową bieżnią

Obuwniczy gigant złożył niedawno patent na nową konstrukcję buta z miniaturową bieżnią, zamontowaną wewnątrz buta. Jeśli uważasz, że to może być sposób, dzięki któremu zrzucisz kilka zbędnych kalorii, zawiedziesz się. „Obrotowy element przenośnika” wewnątrz butów ma po prostu ułatwić ich zakładanie. Górna część obuwia ustawiona jest tak, by utworzyć większą przestrzeń pomiędzy górą a wkładką, co ma wpłynąć na lepsze „przyjmowanie i zabezpieczenie stopy użytkownika”.

Dla kogo takie buty?

Mechanizm będzie sterowany kontrolerem do aktywacji bieżni oraz przełącznikiem wewnątrz i na zewnątrz buta.

Zobacz także: Adidas sprzedał w zeszłym roku 1 mln par butów zrobionych z plastiku wyłowionego w oceanie! Każda para butów zużywa 11 plastikowych butelek

Z dokumentu patentowego wynika też, że but z bieżnią będzie miał czujniki do wykrywania zmiany ruchu. Oznacza to, że silnik może odwrócić ruch taśmy przenośnika, aby pomóc w wyjęciu stopy z buta.

To, czy takie buty są nam potrzebne, czy nie, pozostaje kwestią otwartą.