Okres komunijny trwa w najlepsze więc trzeba zastanowić się nad prezentem. Jeżeli jeszcze nic nie wymyśliłeś, to śpieszymy Ci z pomocą. Przedstawiamy 5 prezentów na komunię dla dziewczynki i chłopca. Sprawdzą się one także na urodziny lub gwiazdkę.

1. Scottie Go! – gra ucząca podstaw programowania

Dzięki tej grze dzieci mogą nie tylko miło spędzić czas, ale także nauczyć się podstaw programowania. Historia jest prosta. Mamy rok 2030, pojazd Scottiego ulega awarii i przymusowo ląduje na Ziemi. Naszym zadaniem jest pomóc Scottiemu wrócić na swoją planetę.


Za pomocą kartonowych klocków gracze układają komendy programistyczne. Natomiast aplikacja wyznacza zadania, skanuje ułożone rozwiązania i przekształca je w ruch i zachowanie Scottiego. Gra Scottie Go występuje w dwóch wersjach, edukacyjnej i dla użytkowników domowych.

Cena: 100-150 zł

2. Klocki LEGO Mindstorms – nauka robotyki

Czy ktoś nie słyszał o klockach LEGO? Chyba niewiele osób. Klocki LEGO lubią i małe, i duże dzieci. Teraz na rynku jest dostępnych wiele różnych modeli, ale na tle innych jeden wyróżnia się szczególnie.

To LEGO Mindstorms, gdzie świat zabawy łączy się z nauką. W zestawie można znaleźć specjalne klocki przeznaczone do sterowania robotami, a ponadto czujniki ruchu, światła, silniki i radar. Twoja pociecha zbuduje roboty, które będą chodzić, chwytać, strzelać i wykonywać każdą inną wydaną komendę.

Cena: 1200-1300 zł

Zobacz także: Robotyka dla dzieci – oto jak twoja pociecha może kreatywnie spędzić wolny czas z klockami LEGO WeDo i LEGO Mindstorms

3. Smartwatch – wiele funkcji w zegarku

Kolejną ciekawą pozycją jest zegarek, ale nie tradycyjny tylko nowej generacji – smartwatch. Ten oryginalny gadżet polubi nie jedno dziecko. Smartwatch ma wbudowany aparat do robienia prostych zdjęć i krótkich filmików. Można również użyć go jako dyktafonu i skorzystać z funkcji zmiany głosu. Wszystkie czynności wykonuje się na dotykowym ekranie. Jednym z ciekawszych modeli jest VTech Kidizoom Smart Watch.


Cena: 200-300 zł

4. Gogle VR – do oglądania filmów i grania

Naszą uwagę przyciągnęły także gogle VR – Gogle View-Master, które przeniosą Twoje dziecko do świata wirtualnej rzeczywistości. Wystarczy pobrać jedną z bezpłatnych aplikacji View-Master na smartfona i następnie zamontować smartfona w goglach. Przez gogle można oglądać filmy i panoramiczne obrazy w zakresie 360 stopni, a także grać w minigry.

Do zestawu dołączony jest krążek z dostępem do demonstracyjnych wersji rozszerzeń takich jak kosmos, ciekawe miejsca i dzika przyroda. Inne dodatkowe treści i rozszerzenia sprzedawane są oddzielnie.

Uwaga! Zanim zdecydujesz się na kupno sprawdź czy Gogle View-Master będą zgodne z Twoim smartfonem.

Cena: ok. 150 zł

5. Dron z kamerą

Dla wszystkich zainteresowanych nowymi technologiami idealnym prezentem będzie latający dron. Najlepiej taki, który ma wbudowaną kamerę i aparat. Przy wyborze odpowiedniego modelu, zwróć uwagę na czas ładowania i lotu, a także na jego zasięg.

Cena: 400-500 zł

Zobacz także: Walmart złożył wniosek o patent na „drony zapylające”. Te małe roboty działają jak pszczoły

PuzzleBox – dla wszystkich freaków innowacyjnych gadżetów

Mamy jeszcze jeden dodatkowy pomysł na prezent dla wszystkich freaków innowacyjnych gadżetów. Ta propozycja może być interesująca dla nastolatków lub dorosłych. PuzzleBox Orbit od NeuroSky to sterowany przez fale mózgowe helikopter zamknięty w specjalnej kuli. Wszystko odbywa się za pomocą zestawu słuchawkowego mierzącego stany koncentracji i relaksacji. Zobacz jak to działa!