Każdy od czasu do czasu potrzebuje świeżego powietrza. Nawet robot. Boston Dynamics opublikował wideo, w którym dwunożny Atlas biega po parku.

Po prostu robot, zielone pole i ćwierkające ptaszki. Atlas bez stresu i wysiłku przemierza teren. Nawet kłoda nie jest w stanie go spowolnić. Przeskakuje ją niczym olimpijska gimnastyczka walcząca o złoto… Dobra robota, Atlas!


 

I pomyśleć, że gdy przed laty pojawiła się pierwsza wersja Atlasa, z jeszcze mocno ograniczonymi możliwościami, w gazetach żartowano: Terminator istnieje.

Dziś roboty Boston Dynamics bardzo dobrze radzą sobie z poruszaniem się po wszelkiego rodzaju podłożu i wykonywaniem codziennych ludzkich czynności. Mogą skakać, otwierać drzwi, biegać.

Zobacz także: Nowy robot Boston Dynamics otwiera sobie sam drzwi. Oto jak wyglądała ewolucja technologii tej firmy od 1992 roku

SpotMini przechodzi przez biura Boston Dynamics

W drugim filmie, Boston Dynamics pokazuje swojego robota SpotMini idącego po wstępnie zaprogramowanej trasie przez magazyn – w pełni autonomicznie, bez dodatkowej pomocy.

Kamera podąża za nim, gdy przechodzi przez przez biura i laboratorium Boston Dynamics. Czujniki umieszczone z przodu, z tyłu oraz jego boków interpretują otaczający świat w czasie rzeczywistym.