Dlaczego Bitcoin stał się ofiarą własnego sukcesu? Jak bezpiecznie korzystać z transakcji opartych o blockchain? Czy Polska zostanie liderem rozwoju technologii blockchain? To tylko niektóre kwestie, o których w filmie „KRYPTO” opowiadają m.in. Szczepan Bentyn, Krzysztof Piech, Sylwester Suszek czy Julian Zawistowski. Do udziału w filmie zaproszono także traderów i prawników.

Film „KRYPTO” tłumaczy czym jest technologia blockchain i jakie wyzwania czekają na nią w przyszłości. Jest on podzielony na kilka części.

– Pomysł na realizację filmu o kryptowalutach i technologii blockchain wziął się z mojej fascynacji rewolucją, która nadchodzi i zmieni dotychczasowy sposób rozliczania się między ludźmi, poprzez wyłączenie strony trzeciej, jaką są banki. Wierzę w to i uważam, że jest to jedna z największych zmian jeśli chodzi o cyfryzację, większa niż powstanie internetu – powiedział Generacji Smart reżyser filmu KRYPTO, Piotr Pacewicz.

W świat kryptowalut widzów wprowadza Szczepan Bentyn, założyciel Pracowni Nowych Technologii, Filip Pawczyński, prezes Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin i Waldemar Suszek, prezes giełdy Bitbay.

O zaletach i możliwościach wykorzystania technologii blockchain opowiada Krzysztof Piech, dyrektor Centrum Technologii Blockchain na Uczelni Łazarskiego. A do kopalni kryptowalut PNT reżysera filmu zaprosił Jakub Bartoszek, wiceprezes PNT. Ponadto w filmie poruszono kwestie związane z regulacjami oraz tradingiem.
Udział w projekcie wziął także pomysłodawca projektu Golem, Julian Zawistowski, który mówił o procesie ICO.

Zobacz także: Kim jest Szczepan Bentyn – polski ewangelista kryptowalutowy, który wierzy, że Bitcoin będzie kosztował milion dolarów

Film powstał przy wsparciu giełdy Bitbay, Inpay, Pracownii Nowych Technologii, Golem Project i Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin. Realizacją projektu zajęła się ekipa z 813 Studio.

KRYPTO to dobry film do obejrzenia nie tylko dla entuzjastów kryptowalut, ale także dla laików i ludzi zainteresowanych nowymi technologiami.

– Film jest skierowany do wszystkich, zarówno zainteresowanych jak i osób, które nie mają pojęcia czym są kryptowaluty i blockchain. Na dotarciu do tych ludzi zależało mi najbardziej. Oczywiście w filmie nie ma referatów czym jest blockchain bo to jest temat na odrębny film, ale starałem się w przystępnej formie wyjaśnić te zagadnienia – dodał Piotr Pacewicz.

Zobacz także: Studia podyplomowe o bitcoinie i blockchain na SGH. Moda, czy kierunek przyszłości?