Smart doorbell to idea inteligentnego dzwonka do  drzwi i domofonu połączonego ze smartfonem, przeznaczonego do nieruchomości mieszkaniowych lub komercyjnych. Ma się on wyróżniać takimi funkcjonalnościami jak identyfikacja osób oraz komunikacja w czasie rzeczywistym z jednoczesnym rozwiązaniem rozpoznawania twarzy.

Dzięki takiej technologii, rozwiązanie może zostać masowo wykorzystane w domach i biurach, a tym samym znacząco podnieść ich bezpieczeństwo. Projekt będzie jednym z pierwszych, ale nie ostatnich rozwiązań przygotowanych przez polską firmę Mizaco dla rynku nieruchomości.

Mizaco chce rozwijać swoje kompetencje w obszarze technologicznym i stawia na IoT, czyli internet rzeczy.  Firma chce realizować projekt wspólnie z partnerami posiadającymi doświadczenie na rynku nowych technologii. Rozmawia m.in. na temat współpracy z Summer Agency, firmą, która zrealizowała wiele projektów w obszarze IoT.

– Rynek rozwiązań smart rozwija się bardzo dynamicznie. Konsumenci dążą do ułatwienia codziennego życia, zwiększenia bezpieczeństwa oraz obniżenia zużycia energii elektrycznej. Wygoda, którą zyskujemy wykorzystując smartfon w zarządzaniu urządzeniami, jest również decydującym czynnikiem tak dużej ich popularności wśród użytkowników. Intel igentne sprzęty są podstawą i przyszłością nowoczesnych miast biznesowych. Projekt Mizaco to świetna odpowiedź na rosnące potrzeby konsumentów w dziedzinie IoT – podkreśla Kamil Sumera, prezes Summer Agency.

Źródło: materiały prasowe.