Grupa technologiczna R22 jako jedyna firma w Polsce rozpoczęła współpracę z Google w zakresie wprowadzenia wiadomości RCS (Rich Communication Services), czyli tzw. sms-ów nowej generacji.

RCS rozszerza możliwości klasycznego SMS o funkcje znane z komunikatorów internetowych. Daje m.in. możliwość prowadzenia rozmów grupowych lub wideo, czy przesyłania plików, pakietów graficznych w rożnych formatach. Działa ona w oparciu o numer telefonu, co oznacza, że docelowo do skorzystania z technologii nie będą potrzebne dodatkowe aplikacje i konto w zewnętrznych systemach. RCS to także nowe możliwości dla biznesu, które ułatwią jeszcze szerszą komunikację z klientem poprzez wprowadzenie np. czat-botów.

– Dzięki zmianom wprowadzanym przez Google, SMSy mogą odrodzić się na nowo i przekonać do siebie jeszcze większą liczbę użytkowników. W szczególności dotyczy to młodzieży, która dziś wybiera raczej komunikatory mobilne. Zainteresowanie nową formą SMS-ów nad którymi pracujemy, pozytywnie wpłynie na efektywność kampanii z ich zastosowaniem – powiedział Jakub Dwernicki, Prezes i jeden z głównych akcjonariuszy Grupy R22.

Docelowo technologia RCS będzie wspierana przez wszystkich operatorów a już teraz została wprowadzona m.in. przez grupę Vodafone w 10 krajach (profil p2p).

– Chcielibyśmy zaangażować do współpracy spółki innowacyjne, elastyczne, gotowe do zaakceptowania wyzwań na poziomie wdrożenia. Jesteśmy w stałym kontakcie ze wszystkimi podmiotami zaangażowanymi w kwestie RCS w Polsce – deklaruje Jakub Dwernicki.

Wprowadzenie usługi rewolucjonizującej komunikację za pomocą wiadomości, możliwe jest jeszcze w tym roku. W ocenie R22 jej wdrożenie doprowadzi do znaczącego wzrostu efektywności kampanii promocyjnych prowadzonych przez jej klientów. R22 jest już w zaawansowanej fazie testowania technologii RCS.
Spółka zależna SerwerSMS.pl, która otrzymała od Google dostęp do Early Access Program, przeprowadzi weryfikację i udoskonalanie nowego rozwiązania na terenie Polski i Rumunii. Grupa cały czas poszukuje nowych partnerów by usługa mogła być dostępna jak najszybciej.

Źródło: materiały prasowe.