Zakończyła się piąta edycja wspieranego przez Alior Bank programu akceleracyjnego Huge Thing. Podczas wieńczącego program Demo Day swoje projekty przed zaproszonymi gośćmi, przedstawicielami biznesu i inwestorami, zaprezentowało 11 finałowych start-upów.

Do 5. edycji programu akceleracyjnego Huge Thing zakwalifikowały się: PingFin, Pergam.in, BankMail, Metrisco, Limitless, HeyRents, QueryStorm, FXManago, GameHR, Contract Checker, Supozu. Start-upy brały udział w warsztatach i sesjach mentoringowych oraz pracowały pod czujnym okiem tutorów i opiekunów z Alior Banku. W trakcie programu, podobnie jak w przypadku poprzedniej edycji, zespoły wzięły udział w wyczekiwanym biznesowym „Speed Datingu”, w trakcie którego mieli szansę przekonać 12 potencjalnych inwestorów do swoich projektów.
Dla zespołów zorganizowane były również dwa wyjazdy zagraniczne (do Londynu i Berlina), które pomogły im w nawiązaniu pierwszych globalnych relacji biznesowych. W ramach rządowego programu Start in Poland każdy zespół otrzymał również wsparcie finansowe w wysokości do 200 tys. zł na rozwój swoich projektów.

fot. Dominik Tryba

W programie uczestniczył m.in. zespół z Białorusi – PingFin, który stworzył aplikację służącą do automatycznej agregacji danych dotyczących kont bankowych i umożliwiającą prawidłowe planowanie finansów. Start-up Metricso zaprezentował korzystającą z danych dostępnych w mediach społecznościowych platformę do badania grupowych i indywidualnych trendów oraz potrzeb użytkowników.
Dzięki rozwiązaniu chorwackiego start-upu QueryStorm, program Excel jest znacznie bardziej wydajny i przyjazny dla użytkownika. Zaprezentowana przez GameHR zautomatyzowana platforma z autorskimi grami rekrutacyjnymi wykorzystuje nowoczesną metodykę grywalizacji, neuronauki i wirtualnej rzeczywistości. Z kolei polski startup FXManago usłyszał od jednego ze swoich klientów, że jest „zautomatyzowanym  kontrolerem ruchu lotniczego do zarządzania walutami”.

– Przed rozpoczęciem każdej edycji uzgadniamy, jaki cel chcielibyśmy osiągnąć jako akcelerator. Tym razem postawiliśmy na „Customer Development”. Przygotowaliśmy start-upy do określenia profilu użytkownika i scenariusza rozmowy z klientami, a następnie zachęciliśmy je do poznania opinii innych osób o ich projektach. Był to strzał w dziesiątkę. Nic nie zastąpi informacji zwrotnej z rynku. Jeden z zespołów, FXManago, zyskał grupę pierwszych testerów aplikacji – mówi Katarzyna Kołakowska, program manager akceleratora.

Podczas programu kilkunastu ekspertów oraz menedżerów z Alior Banku opiekowało się poszczególnymi start-upami i pracowało z nimi nad dostosowaniem rozwiązań do potrzeb banku.

Źródło: materiały prasowe.