Kapituła konkursu e-Dukat 2017 uznała ZenCard, spółkę fintechową z grupy PKO Banku Polskiego, za najciekawszy start-up z obszaru płatności bezgotówkowych i nagrodziła go statuetką e-Dukata 2017.

ZenCard to technologia zintegrowana z terminalem płatniczym, pozwalająca na zastąpienie z wielu oddzielnych kart rabatowych na rzecz jednej wirtualnej. System nalicza rabaty i zniżki automatycznie podczas płatności kartą lub gotówką.

Założeniem ZenCard jest przede wszystkim uproszczenie prowadzenia programów lojalnościowych i rabatowych przez sieci handlowe oraz małe i średnie przedsiębiorstwa, a także zapewnienie klientom sklepów maksymalnej wygody z ich korzystania. PKO Bank Polski jest w trakcie procesu opatentowywania technologii ZenCard, która ze względu na uniwersalizm zyskuje coraz większą popularność w kraju a w przyszłości może być rozwijana także zagranicą.

–  Technologia ZenCard zrewolucjonizowała tworzenie programów lojalnościowych, usprawniając cały proces dla biznesu i konsumenta, tym samym wspiera obrót bezgotówkowy –  powiedział Grzegorz Pawlicki, dyrektora Biura Innowacji i Doświadczeń Klienta w PKO Banku Polskim.

Nagroda jest inicjatywą Fundacji Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego. Jej celem jest wyróżnienie osób, firm i rozwiązań promujących płatności bezgotówkowe.