Internetowy gigant Google pomoże tradycyjnym wydawcom zdobyć klientów w Internecie. Cyfrową prenumeratę będzie można kupić za pomocą konta Google i płacić przez Google Pay.

Google News Initiative (GNI) ma wesprzeć media w dzisiejszych czasach, w których Internet wypiera tradycyjne dziennikarstwo. Główne cele GNI? Ułatwienie dziennikarzom newsowym zarabiania na treściach, dostarczenie im nowych technologii i pomoc w walce z fake newsami.

 

Platforma Subscribe with Google

Program ma ułatwić pozyskanie subskrybentów w Internecie. Sztandarowym punktem GNI jest uruchomienie platformy Subscribe with Google.
Dzięki niej konsumenci mają szybko i wygodnie płacić za treści. Cyfrową prenumeratę będzie można kupić za pomocą konta Google i płacić przez Google Pay.

 

 

Wydaje się, że internetowy gigant dobrze zidentyfikował problem płatnych treści dziennikarskich w Internecie. Często ich zakup jest po prostu skomplikowany, nieintuicyjny i odstrasza czytelników.

Disinfo do walki z fake newsami

Do walki z fake newsami Google stworzy specjalne laboratorium przy współpracy z Harvard’s Kennedy School. Disinfo zajmie się tropieniem nieprawdziwych informacji zwłaszcza w kluczowych momentach jak wybory.

Zobacz także: Kim jest Piotr Prajsnar, założyciel Cloud Technologies, firmy która śledzi twój profil w internecie

Do tego ruszy akcja informacyjna dotycząca fake newsów. Udział wezmą w niej m.in. znani youtuberzy jak John Green i Ingrid Nilsen.

Cały program Google’a pochłonie w ciągu 3 lat 300 milionów dolarów.