Popularne buty UltraBoost powstały we współpracy z organizacją ekologiczną Parley. Sprzedaż miliona par w 2017 roku jest sporym osiągnięciem. Adidas chciał wyprodukować tyle podczas całej akcji. W Polsce za takie buty trzeba zapłacić 899 zł.

W 2017 roku Adidas wprowadził do sprzedaży trzy nowe modele butów UltraBoost wykonanych z plastiku znalezionego na plażach i wybrzeżach oceanów. To wspólna inicjatywa niemieckiego giganta i organizacji ekologicznej Parley. Do produkcji każdej pary wykorzystuje się 11 plastikowych butelek wyłowionych ze zbiorników wodnych.

 

To część większego programu Adidasa, którego celem jest dbanie o środowisko naturalne. Firma zobowiązała się także do wycofywania plastikowych toreb w 2900 sklepach detalicznych, które ma na całym świecie.

Kolejny model UltraBoost w tym roku

Sukces sprzedaż miliona par butów z recyklingu sprawił, że niemiecki gigant wypuścił właśnie kolejny model UltraBoost. Cel na 2018 rok to wyprodukowanie 5 mln par butów z wykorzystaniem odzyskanego plastiku z oceanu.

Buty Ultraboost Parley, źródło: www.adidas.pl

W Polsce także można kupić buty UltraBoost. Na polskiej stronie internetowej Adidasa są dostępne 3 takie modele. Cena nie należy do niskich – kosztują po 899 zł.


Adidas –
ekologiczne legginsy i koszulki

Dodatkowo Adidas wraz z Parley opracowuje kolejne produkty wykonane z przetworzonych odpadów wyłowionych ze zbiorników wodnych legginsy i koszulki.

Zobacz także: Smog – jak z nim walczyć. Gadżety do walki ze smogiem, nowości na rynku

Modę na ekologię chce też wykorzystać inny gigant z branży Nike. Firma ostatnio znowu zaczęła wykorzystywać materiały z recyklingu w produkcji.