Niespotykana w świecie biznesu charyzma dała Steve’owi Jobsowi status bliski gwieździe rocka. Złote myśli twórcy potęgi Apple’a inspirują kolejne pokolenia ludzi na całym świecie.

Steve Jobs nie był kolejnym nudnym białym kołnierzykiem, który mozolnie pnie się po szczeblach kariery. Żeby zdobyć pieniądze na produkcję pierwszego komputera Apple I sprzedał swojego volkswagena. W młodości hipis, potem duchową odnowę odnalazł w buddyzmie. Po założeniu Apple’a błyskawicznie stał się milionerem.

Pracownicy twierdzili, że Jobs był jednym z najbardziej inspirujących, ale i najtrudniejszych szefów z jakimi mieli do czynienia. Po śmierci pozostał gwiazdą branży technologicznej. A jego słowa inspirują ludzi do dzisiaj. Oto najlepsze cytaty Jobsa: 

Steve Jobs – cytaty o sobie:

„Bycie najbogatszym człowiekiem świata nie ma znaczenia… Chodzić spać z myślą, że zrobiło się coś fantastycznego… to się dla mnie liczy”.

Steve Jobs – cytaty o pracy:

„Jedynym sposobem na prawdziwą satysfakcję z pracy jest robienie tego, w czego wielkość się wierzy. A jedynym sposobem na robienie rzeczy wielkich jest miłość do tego, co się robi”.

„Kiedy chcę pobudzić swój mózg do pracy, włączam komputer. Kiedy chcę odpocząć, włączam telewizor”.

„Musisz odnaleźć to, co kochasz. Dotyczy to zarówno pracy, jak i kochanków”.

Steve Jobs – cytaty o życiu:

„Twój czas jest ograniczony, więc nie marnuj go na byciem kimś, kim nie jesteś”.

„Musisz w coś wierzyć – w przeczucie, przeznaczenie, życie, karmę, cokolwiek. To podejście nigdy mnie nie zawiodło i uczyniło wielką różnicę w moim życiu”.

 „Nic nie zabija humoru tak skutecznie, jak ogólna i nudna prawda”.

„Zamieniłbym całą swoją technologię, za jedno popołudnie z Sokratesem”.

Steve Jobs – cytaty o różnicach między młodymi i starymi

„Starzy ludzie siadają i pytają: „Co to jest?” a młodzi pytają: „Co mogę przy pomocy tego zrobić?”

„Gdy jesteś młody, patrzysz w telewizor i myślisz: to spisek. Powstały układy, by nas ogłupić. Ale kiedy dorastasz, spostrzegasz, że to nieprawda”.

Steve Jobs – cytaty motywacyjne:

„Nie robi się planów dalej niż na rok, a to źle. Trzeba się zmusić do planowania, jakby miało się przed sobą jeszcze wiele lat życia”.

„Ludzie myślą, że koncentracja polega na mówieniu „tak” rzeczy, na której chcesz się skoncentrować. Ale tu zupełnie nie o to chodzi. Koncentracja polega na mówieniu „nie” setkom innych dobrych pomysłów, które tam są. Musisz wybierać ostrożnie”.

Steve Jobs – cytaty o innowacjach:

„Ci którzy są wystarczająco szaleni, by myśleć, że są w stanie zmienić świat, są tymi, którzy go zmieniają”.

„Sprawiliśmy, że ikony na ekranie wyglądają tak dobrze, że aż chce się je polizać”.

„W DNA Apple tkwi przekonanie, że technologia to za mało. Wierzymy, że dopiero technologia połączona z humanizmem daje wyjątkowe efekty”.

„Innowacja rozróżnia lidera od naśladowcy”.

„Kreatywność to po prostu łącznie ze sobą rzeczy”.

„Potrzeba pasji i zaangażowania, żeby naprawdę dogłębnie coś zrozumieć, przeżuć, a nie tylko szybko przełknąć. Większość ludzi nie poświęca na to czasu”.