Rozpoczął się nabór do czwartej edycji MIT Enterprise Forum Poland, jednego z największych programów wspierających rozwój startupów w Polsce. 25 najlepszych zespołów weźmie udział w programie akceleracyjnym realizowanym w oparciu o know-how jednego z najlepszych uniwersytetów technologicznych na świecie – Massachusetts Institute of Technology w Stanach Zjednoczonych.

Rekrutacja do programu potrwa do 28 lutego 2018 roku. Zgłosić się do niego mogą zarówno istniejące, młode polskie firmy z branży technologicznej, jak i zespoły, które dopiero mają pomysł na nowy biznes.

Cykl warsztatów i szkoleń

Pierwszy etap akceleracji zakłada cykl warsztatów i szkoleń, które pomogą uczestnikom stworzyć lub zweryfikować model biznesowy startupu. Spotkania poprowadzone zostaną przez wybitnych mentorów i ekspertów, zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Najlepsi mogą też liczyć na komercjalizację opracowanych rozwiązań.

Dla 25 startupów technologicznych

Akcelerację w ramach 4. edycji programu przejdzie 25 startupów technologicznych. Początkujący przedsiębiorcy przez 3 miesiące będą współpracować z polskimi i międzynarodowymi ekspertami w celu dopracowania modeli biznesowych swoich przedsięwzięć. PKO Bank Polski, patron ścieżki akceleracyjnej „Let’s Fintech with PKO Bank Polski!”, po raz trzeci wspierać będzie nowoczesne technologie związane z finansami.

Doświadczenie MIT

Program akceleracyjny realizowany przez Massachusetts Institute of Technology Enterprise Forum przy wsparciu PKO Banku Polskiego pozwolił do tej pory rozwinąć skrzydła siedemdziesięciu start-upom, z których czternaście współpracowało bezpośrednio z bankiem nad rozwojem swoich produktów. Udział w programie daje uczestnikom możliwość skorzystania ze wsparcia międzynarodowego zespołu mentorów i doświadczonych ekspertów, współpracy z MIT Technology Review, a także networking w rozległym ekosystemie innowacji skupionym wokół Massachusetts Institute of Technology.

Do programu można aplikować do końca lutego za pośrednictwem strony internetowej mitefpoland.org oraz pkobp.pl/fintech.

Źródło: materiały prasowe PKO BP